Arif Basri BAŞ29 Makale

ADANASPOR’DA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Adanaspor’u kendi evinde özelikle Sait Karafırtınalar  hoca geldikten sonra hiç bu kadar etkisiz futbol oynadığına rastlamamıştım.

Bu takıma ne oldu da bu hallere düştü diye bir soruyu kendi kendime sordum ve bunu kafamdan irdelemeye çalıştım.  Oysaki, son 5 hafta öncesine kadar “Artık bu takımın hedefi Play-off” diye umutlanmıştık.  Düşüşün nedeni şansızlık mı, oyuncuların performans düşüklüğü mü? tam bir anlam veremedim.

Maç kadrosuna baktığımızda konuk B.B. Erzurumspor’daki futbolcular, Adanaspor’a göre pek fazla olmasa da daha iyi ayaklardan oluşuyordu. Hani bir laf vardır “Biz kötüyüz, siz bizden de kötüsünüz”. İşte bence maçın özeti bundan ibaretti. Adanaspor’da yeni alınan oyunculardan ilk 11’de Ulaş Zengin, Amadou Ciss vardı. Yedeklerde ise her zaman olduğu gibi yine 10 kişi yerine 8 oyuncu yer aldı. Bunlar arasında daha önce ilk 11’de yer alan Cem Özdemir Thomas Bruns ve Roche bulunuyordu.

SON 10 DAKİKA OYUNDAN KOPTU

Tüm bunlara rağmen oyunun bazı bölümlerinde Adanaspor takımı Celil Yüksel’in çabası, Fıratcan Üzüm’ün gayreti ile gol yollarında etkili olmaya çalıştı. Sonradan 65. dakikada oyuna Eren Karadağ, zaman zaman etkili oynadı. Hal böyle olunca da pek fazla oyunda etkili olamayan konuk B.B. Erzurumspor ise 50. dakikada Novikovas’ı ayağından bulduğu golle öne geçti. Golden sonra oyunu 10 dakika boyunca kontrolü altına alan ve 2. golü arayan Erzurumspor oldu. Ancak Adanaspor 14 dakika sonra beraberlik sayısını yeni transferi Amadou Ciss’in ayağından buldu ve beraberliği yakaladı.

Golden sonra bir iki şut bulan ve son 10 dakika kala sahada adeta yorgun düşen Adanasporlu oyuncular buna rağmen beraberliği korumayı başardılar. Bu arada Celil Yüksel, sakatlanıp çıkarken yerine Efe Tatlı girdi. Bu dakikadan sonra 3 oyuncu değişim hakkını birer olarak kullanan Teknik heyet, sahada sakatlanan Ulaş Zengin’i, o şekilde tutmak zorunda kaldı. Keza Donkor’da aynı şekilde zorunlu olarak son dakikalarda oyunda kaldı. 

Sonuç olarak, Adanaspor, son 5 maçında Keçiören, Menemen ve Ümraniyespor’a yenilirken, Denizli ve Erzurum ile berabere kalarak düşüşüne devam etti. Umarım bu hafta sonu Bandırmaspor karşısında yeniden arzulanan puan veya puanları alarak taraftarlarını mutlu eder.