Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Adanaspor armasını çizen kişiydi Kenan abi

Adanaspor armasını çizen kişiydi Kenan abi
26 Şubat 2021 - 21:18

Hafta içiydi..

Telefon çaldı.. Hamdi Şölen ağabeyim arıyordu. İlk haberi o verdi bana. Kenan abi hastalanmış dedi. Hamdi abi öğreneyim sana bilgi vereyim dedim. Yüreğir Başkent Hastanesi’nde yoğun bakımda olduğunu öğrendim. Dün TSYD yönetim kurulu toplantısında gündeme geldi konu, herkes şoktaydı. Daha geçen ay Kenan ağabey MHK yönetim kurulu üyesi Mahmut Çetiner’in değişen oyun kuralları seminerine katılmıştı. Yaşı büyüktü ama araştırmayı, gelişmeyi ve seminerleri çok severdi. Adana’nın spor tarihi denilince akla gelen ilk isimdi.

Adanaspor tarihini kitaplaştırma çalışmalarım sırasında armayı ilk çizenin Kenan ağabey olduğunu öğrendim ve konuyu kendisi bana uzun uzadıya anlattı, bunu o dönem çalıştığım gazetede haber de yapmıştım. Kenan abinin çizdiği o günkü armadan narenciye yaprağının kaybolduğunu öğrendik ama onun kaleminden çizilen arma halen Adanaspor’un göğsünde yaşamaya devam ediyor. Ben Adanaspor’un yöneticilerine de konuyu söyledim. Aslında tarihi armayı çizen Kenan ağabeye yaşarken bir tören yapılsa, bir plaket sunulsa daha iyi olurdu, ama olmadı. İnşallah Adanaspor’umuz onun anısına bir şeyler yapar.

İlerleyen yaşına rağmen hafızası müthişti Kenan abinin. Adanaspor Teknik Direktörlüğüne Emrah Bayraktar’ın gelişiyle birlikte çok güzel bir yazı kaleme almış, onun çocukluğundan, babasından, amcasından ve dayılarından bahsetmişti. Zaten onun için boşuna bilge spor yazarı denmemişti. Acımız büyük.. Yazıyı yazarken gözlerim nemlendi, boğazım düğümlendi.

Oturup kalkmasını, nerede ne konuşulmasını bilen birisiydi. Kimseyi incitmez, tüm medya mensuplarına elinden geldiğince spor yazıları ve tarihi değerlendirmeleriyle yardım ederdi. Onun yokluğunu çok arayacağız. Uzun yıllar önce kaybettiğimiz Osman Yereşen ağabeyin boşluğu nasıl dolmadıysa Kenan abiyide özlemle çok anacağız.

Kenan Kutay gibi isminin yaşatılması için spor medyası olarak üzerimize düşen görevi yerine hep birlikte getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Mekanın cennet olsun Kenan ağabeyim. Kutay ailesine ise sabırlar diliyorum. Adana spor medyasının da başı sağ olsun.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.