Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

M1’e sıfır atık belgesi verildi

M1’e sıfır atık belgesi verildi
24 Kasım 2020 - 0:10

M1 Adana AVM çevre ve insan sağlığına olan duyarlılığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “SIFIR ATIK” belgesi alarak tescilledi.

    Bölgemizin ve ülkemizin Perakende sektöründe önde gelen Alışveriş Merkezlerinden biri olan M1 ADANA AVM Tekstilden-Gıdaya, Elektronikten–Beyaz eşya ve mobilyaya bünyesindeki 200’ün üzerindeki mağaza ile Adanalıların tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

    Kurulduğu günden bu yana çevre ve insan sağlığını hep ön planda tutan uygulamaları ile sektöründe hep örnek bir duruş sergileyen M1 Adana AVM,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Sıfır Atık Yönetim Sistemi” ne katılarak insan ve çevre odaklı bir projeye daha imza attı.

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan ve yürürlüğe giren “Sıfır Atık Yönetmeliği” Ülkemizde hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefliyor.

  M1 Adana AVM bu yönetmelik çerçevesinde Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak öncelikli olarak doğayı ve insanı koruma felsefesini bir kez daha ortaya koyarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca verilen  Sıfır Atık” belgesi ile bu çalışmalarını tescilledi.  

    M1 Adana Alışveriş Merkezi Müdürü Yalçın Öz : “Sıfır Atık Yönetim Sistemi; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen bu projenin gönüllü katılımcısı olarak katkı koyacağımızdan dolayı mutluyuz. Bu projenin uygulanmasında amacımız Kurumsal verimliliğimizin artırılması, temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması, israfın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması, çevresel risklerin azalmasının sağlanması, çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde gelişmesine katkı sağlandığından çalışanların “duyarlı tüketici” duygusuna sahip olmasının sağlanması, ulusal ve uluslararası pazarlarda kurumumuzun  “Çevreci” sıfatına sahip olmasının sağlanması, bu sayede kurumumuzun saygınlığının arttırılmasıdır.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.