Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Adanalı Karateciler Sakarya’dan başarıyla döndü

Adanalı Karateciler Sakarya’dan başarıyla döndü
01 Eylül 2020 - 18:56

30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında 27-30 Ağustos tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası Federasyon Başkanı Esat Delihasan ve GeneL Koordinör Ali Bıldırcın’a  camianın bağlılığını bir kez daha gösterdi. Normalleşme döneminin ardından düzenlenen ikinci karate müsabakası olan Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası’nda sona erdi. Sakarya’nın ev sahipliğinde 27-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen şampiyona, fiziksel temas gerektirmeyen Kata dalında düzenlendi. 

COVİD 19 TEDBİRLERİNE HARFİYEN UYULDU 

Şampiyona da Covid19 tedbirlerine harfiyen uyuldu. Seyircisiz yapılan müsabakalar öncesinde, salona girişlerde sporcuların ve görevlilerin ateş ölçümü yapılarak Müsabakalarda tüm tatamilerde dezenfektasyonlar bulunduruldu.  Sporcular sıra ile salona alındı. Salon içinde bulunan tüm sporcu, hakem, antrenör, teknik personel ve federasyon görevlilerinin  maske kullanımı zorunlu olduğu, şampiyonada, görev yapan hakemlerin ve diğer görevlilerin oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde planlandı.  Sporcular sadece yarışma alanına çıkarken maskelerini çıkarıyor ve yarışma sonunda tekrar takarak yarışmalar devam etti.

BÜYÜK MOTİVASYON SAĞLADI 

Pandemi sürecinde Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın camiayı birleştirici gücü,  karate sporu  camiasına  bu zorlu süreçte büyük motivasyon sağladı. Bu şampiyonaya katılım oranına bakılacak olursa tüm karate camiası,  Başkan Esat Delihasan’ın etrafında kenetlenerek 2021 Olimpiyatları yolunda biriz ve beraberiz mesajı verdi. 

KARATE FIRTINASI YAŞANDI 

Normalleşme döneminin ardından düzenlenen ikinci karate müsabakası olan Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası’nda sona erdi. Sakarya’nın ev sahipliğinde 27-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen şampiyona, fiziksel temas gerektirmeyen Kata dalında düzenlendi. Dört gün süren müsabakalarda 50 ilden 711 bayan, 1033 erkek sporcu mücadele etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleştirilen şampiyonada minik, yıldız, ümit, genç, 21 yaş altı ve büyükler kategorilerinde madalya dağıtıldı.

ADANA , TEK VÜCUT TEK SES 

Türkiye Kulüpler Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın her daim yanında olan , desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başarılı çalışmalarıyla camianın takdirini toplayan Adana’lı Türkiye Karate Federasyonu Genel Koordinatörü   Ali Bıldırcın örnek misafirperverliği sergiledi. Adana’dan Karate İl Temsilcisi Tahir Türkaslan öncülüğünde   36 takım  turnuvaya katıldı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Adana  İl Müdürü Muzaffer Çintibak,  kafileye otobüs tahsis ederek anlamlı bir  jest yaptı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü ve aynı zamanda Karate Antrenörü Metin Yavuz’da şampiyonaya katılarak Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan,  Türkiye Karate Federasyonu Genel Koordinatörü   Ali Bıldırcın’a Adana kafilesi olarak desteğini göstermenin heyecanını yaşadı. 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.