Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Spor Bakanı Kasapoğlu ISSF heyeti ile görüştü

Spor Bakanı Kasapoğlu ISSF heyeti ile görüştü
04 Mayıs 2020 - 19:03

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın tarihinin, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle, İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) Yönetim Kurulu ile değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda, oyunların tarihi, spor branşları ve tesislerine yönelik konuların bu yılın son çeyreğinde Konya’da düzenlenmesi öngörülen ISSF 32. Yönetim Kurulu Toplantısı ve 11. Genel Kurulu’nda onaylanması ve kararlaştırılması benimsendi.

Bakan Kasapoğlu, koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın 2021 yılı yaz aylarına ertelenmesinin ardından, ISSF yönetim kuruluyla 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın tarihiyle alakalı video konferans yöntemiyle bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda 2021 ve 2022 yıllarında düzenlenmesi kararlaştırılan uluslararası, kıtasal ve bölgesel spor organizasyonları göz önünde bulundurularak istişareler yapıldı.

Toplantıda, ISSF Yönetim Kurulu tarafından, toplantı sonunda mutabık kalınan görüşler çerçevesinde, 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları Organizasyon Komitesi’nin ISSF Denetim ve Koordinasyon Komitesi ile birlikte oyunların tarihi, spor branşları ve tesislerine yönelik konuların 2020 yılının son çeyreğinde Konya’da düzenlenmesi öngörülen ISSF 32. Yönetim Kurulu Toplantısı ve 11. Genel Kurulu’nda onaylanması ve kararlaştırılması benimsendi.

 “Türkiye Gerekli Çalışmaları Kararlılıkla Yerine Getirmeye Devam Edecek”

Bakan Kasapoğlu, Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın en iyi şekilde organize edilmesi için çalışmaları şevkle sürdüreceklerini ifade ederken, “Salgın sebebiyle sahadaki çalışmalarımıza üç aydır ara vermek zorunda kalsak da bütün gerekli çalışmaları aşama aşama, kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğiz. İslami Dayanışma Oyunları’nın, değer odaklı bir ortak proje olarak dünya çapında muazzam bir farkındalık oluşturacağına inanıyorum” diye

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.