Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Orhan Sümer’den Kızılay’a çağrı

Orhan Sümer’den Kızılay’a çağrı
30 Mart 2020 - 17:12

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, koronavirüs salgınında yeteri kadar devreye girmemekle eleştirilen Kızılay’a çağrı yaptı. Sümer, Kızılay’ın yurtdışındaki çalışanlarının Türkiye’ye çağrılmasını; 65 yaş üzerindeki vatandaşların ihtiyaçların karşılanması ve sokağa çıkmamaları konusunda uyarılması görevini de güvenlik ve belediye görevlileri yerine Kızılay gönüllüleri tarafından yapılmasını istedi.

Sümer yaptığı yazılı açıklamada etkisini artıran koronavirüs salgınına karşın iktidarından muhalefetine, sivil toplum kuruluşlarından her vatandaşa kadar herkesin büyük sorumlulukları olduğunu belirtti. 

“HERKES TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİYOR”

Sivil toplum kuruluşunun tüm imkanlarını seferber ettiğini,  sanatçıların ve sporcuların yardım faaliyetlerinde bulunduğunu anımsatan Sümer, CHP olarak kendilerinin de yakından takip ettikleri sürece hem önerileriyle hem belediyelerin çalışmalarıyla dahil olduklarını kaydetti.

“KIZILAY NEREDEYDİ?” 

Sümer, yaşananın bir afet olduğunu ve afetlerde en aktif görevin Kızılay tarafından yerine getirilmesinin beklendiğini ifade ederek “Kızılay’ı ne salgın başladığında ne de yayıldığında görebildik. Afetlere ilk müdahale etmesi gereken Kızılay, ancak kamuoyu baskısı oluştuktan sonra bir yardım kampanyası başlattı” dedi. 

Türkiye’nin acilen maske ihtiyacı olduğu bir dönemde Kızılay’ın başka ülkelere maske ve gıda yardımında bulunduğuna dikkat çeken Sümer şöyle devam etti:

“KİMSENİN ARPALIĞI VE ARKA BAHÇESİ OLAMAZ” 

 “Kamuoyunun gündemine son olarak Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş tarafından kendilerine yapılan 8 milyon dolar tutarındaki bağışı Ensar Vakfı’na aktarmasıyla, yöneticilerinin aldıkları yüksek maaşlarla gündeme gelen Kızılay işlevini kaybetmek üzeredir. 

1868 yılında kurulan, savaşlarda ve afetlerde halkımızın yanında olan Kızılay, kimsenin arka bahçesi ve arpalığı olamaz. Bu ülkenin en büyük değerlerinden biri olan Kızılay’ın itibar kaybetmesine izin veremeyiz. 

Buradan çağrı yapıyorum:

Kızılay, yurtdışındaki personelini acilen Türkiye’ye çağırmalıdır. 65 yaş üzerindeki vatandaşların ihtiyacının karşılanması ve sokağa çıkmamaları konusunda uyarılma görevini güvenlik ve belediye görevlileri yerine Kızılay gönüllüleri yapmalıdır.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.