Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

“Türkiye Yetenek Taraması” Adana’da yapıldı

“Türkiye Yetenek Taraması” Adana’da yapıldı
31 Ocak 2020 - 18:02

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Değerlendirme Şube Müdürü Metin Yavuz ile Yetenek Taraması Merkez Yürütme Kurulu Türkiye Koordinatörü Fatih Konuksever tarafından, Menderes Spor Salonu Toplantı odasında ‘Sportif Tarama ve Spora Yönlendirme’ istişare toplantısı yapıldı.

Şube Müdürü Metin Yavuz, 2017-2018 ve 2018-2019 yılı yetenek taraması Adana İl değerlendirmesi konusunda bilgiler verirken, Türkiye Koordinatörü Fatih Konuksever 2017-2018 ve 2018-2019 yıllarında yapılan Türkiye genelinde yapılan yetenek taramaları hakkında bilgiler verdi.

Sporcu Yetenek Taraması hakkında bilgilendirme ve değerlendirme yapılarak, fikir alışverişinde bulunulan toplantının gündem başlıkları şu şekilde oluştu:

–  Antrenör çalışma programı hakkında bilgilendirme

– 2020 Yılı Yetenek Taraması akışı hakkında bilgilendirme

–  Halk Eğitim Merkezleri ve okullarda antrenörlerin yaşadığı sıkıntılar

–  4/D Kapsamında çalışan antrenörlerin HEM ’de kursa başlaması hakkında bilgilendirme

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenörlerin tamamının katıldığı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı samimi ve sıcak bir havada gerçekleşti. Antrenörlerle gündem maddeleri ve branşları ile ilgili genel durum ve sporcu yetenek değerlendirmesi noktasında karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Ayrıca toplantıda gündem dışı olarak antrenörlerin sorunları ve çözüm önerileri oldu.

Yavuz; “Amacımız yetenekli gençleri spora kazandırmak”

Antrenörlerin sorunlarını ve çözüm önerilerini de dinleyen Sportif Değerlendirme Şube Müdürü Metin Yavuz şunları kaydetti. “Amacımız okullarda yaptığımız yetenek taramasında spora yetenekli gençlerimizi keşfedip onlara iyi bir eğitim olanakları sunmaktır. Sporu tabana yayacak uzun vadeli plân ve özel programlar ile sporun geliştirilerek yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Sporun aktif bir yaşam tarzı haline getirilmesi ve daha çok sporcuya ulaşılması gibi konularda antrenörlerimiz ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Geniş kapsamda planlanan hedeflerimizde başarıyı yakalamanın en önemli koşulu, yapılacak çalışmalarda antrenörlerimizin özverisi ve hoşgörüsü olacaktır.”

Toplantının sporcu velileri ile olan aşamasında konuşan Koordinatör Fatih Konuksever,  yeni yeteneklerin kazanılması konusunda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu belirterek, “Kurslarımıza bir tek sporcu bile katılsa kurslarımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda velilerimizden ayrıca özveride bulunmalarını bekliyor, duyarlı olan ailelerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.