Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Milli Karateciler Belediyelerden yardım bekliyor

Milli Karateciler Belediyelerden yardım bekliyor
19 Aralık 2019 - 7:09

Adana’nın Seyhan İlçesinde Fevzi paşa Mahallesin’de 17 yıldır Karate branşında faaliyetlerine devam eden Seyhan Karate Do  Spor Kulübü başarılarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan başta olmak  üzere karate camiasının başarılarını takdir ettiği ; bu yıl Milli takımına bu yıl yedi sporcu kazandırmanın haklı gururunu yaşayan Seyhan Karate Do Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı  Siyak Kuşak 5. Dan 2. Kademe Karate Milli Antrenör Maşallah Aykurt, Türkiye , Balkan Şampiyonalarında derece yapan sporcularına destek bekliyor. 

“ŞAMPİYONLUKLARIMIZI KENDİ İMKANLARIMIZLA ELDE EDİYORUZ”

Seyhan Karate Spor Kulübünün  Mili takımda sporcuları olan   Nur Damla Atıcı, Miray Demir, Fatma Çelebi, Elif Pakdil, Fatma Nisa Tunç, Ahsen Nur Demir, Fatma Arife Tunç’un  2019 yılında Balkan ve Türkiye Şampiyonalarında çeşitli dereceler elde etmesine rağmen hiçbir belediye desteği almadan kendi imkanlarıyla yollarına devam etmek zorunda bırakıldıklarına dikkat çeken Maşallah Aykurt, Adana’da karate sporuna gereken desteğin verilmemesini büyük bir eksiklik olarak nitelendirdi. 

“ SPORSEVER  BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan  Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ  başta olmak üzere spor sever belediye başkanları, iş adamları ve STK yöneticilerinden destek beklediklerini ifade eden Maşallah Aykurt, 2020 yılında Karate Milli takımına en az on sporcu kazandırmayı hedeflediklerini  belirtti. 

“ADANA’MIZDA BİZLER HİÇ BİR BELEDİYELERDEN DESTEK GÖREMİYORUZ”

2020 yılında yapılması planlanan olimpiyatlarda Karate branşında sporcuların  yarışacaklarına dikkat çeken başarılı Karate Antrenörü Maşallah Aykurt, ” Biz kenar mahallede spor yapıyoruz. Çok zor imkanlarla gençlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Gittiğimiz bir çok  şampiyonalardan boş dönmüyoruz. Şampiyonalara katılan müsabakalarda bir çok belediye spor takımlarını geride bırakarak dereceler elde ediyoruz. Bizlerden  başarı olarak daha geride olan Büyükşehir belediyelerinin sporcularına olan desteğini görüyoruz. Ama, Adana’mızda bizler hiç bir belediyelerden destek göremiyoruz. Bu durumun üzüntüsünü yaşıyoruz.Gençlerimize sahip çıkılmasını istiyoruz. Türkiye ve Balkan Şampiyonalarında dereceler elde eden başarılı sporcuların daha çok  yetişmesi için spor kulüplerinin desteklenmesini arz ediyoruz.” Dedi. 

“ADANA’DAKİ BELEDİYELERİMİZDE NEDEN KARATE TAKIMI OLUŞTURULMUYOR”

Adana’da en büyük eksikliğin Belediyelerin  Spor Kulübü bünyesinde Karate Do branşının ve takımının olmaması olduğunun altını çizen Maşallah Aykurt,” Bizler , Türkiye  yada Balkan Şampiyonlarına sporcularımızı götürmek isterken çok ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. Bu durumu aşabilmemiz için sporsever Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ve diğer İlçe belediye başkanlarımızın bir belediye spor takımı oluşturmalarını arz ediyoruz. Aktif olarak  diğer branşlarda faaliyet gösteren belediyelerimizin spor kulüplerinin karate branşını da çalışmalarına dahil etmelerini istiyoruz.Belediye Başkanlarımızı , Valimizi ve şehrimizde bulunan spor sever STK yetkililerini, iş adamlarımızı spor kulübümüze bekliyoruz. Gelsinler,bizleri bir ziyaret etsinler. Çalışmalarımızı yerinde görsünler.” Şeklinde konuştu. 

“ YENİ  BAŞARILAR BİRLİK VE DAYANIŞMA İLE GELİR”

Seyhan Karate Do Spor Kulübü olarak elde ettikleri  başarılarda velilerin çok emekleri olduğuna dikkat çeken Maşallah Aykurt, “ Yıllardır bizleri  hiçbir zaman yalnız bırakmayan, evlatlarının başarılarıyla gurur duyan, onlara ve bizlere her daim destek veren velilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Tüm anne ve babaların,  ailelerimizin evlatlarının daha da başarılı olmaları için sabırlı ve gayretli olmalarını arz ediyorum. Yeni başarılarımıza bir yenisini daha eklemek için tüm ailelerimize kapımızın açık olduğunu vurgulamak istiyorum.” Dedi. 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.