Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

ATDSK’nin 5 oyuncusu milli takıma çağrıldı

ATDSK’nin 5 oyuncusu milli takıma çağrıldı
18 Aralık 2019 - 6:18

Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları (ATDSK) bünyesinde kazandırılan Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisi High Performance Tennis Center’da (HPTC) antrenmanlarını sürdüren sporcuların başarıları peş peşe geliyor. Bu yıl yapılan milli takım belirleme turnuvalarında ATDSK’lı 5 sporcu milli takıma girerek ilke imza attılar. 

İzmir, İstanbul, Adana ve Ankara’da yapılan TEB Milli Takım Belirleme Turnuvaları’nda 12 yaşta Utku Kerem Biberli, 16 yaşta Baran Söyler şampiyonluk kupasını kaldırarak milli takıma girdiler. 2 ATDSK’lı sporcuların yanı sıra 16 yaşta Gökberk Sarıtaş ve Toprak Avcıbaşı, 18 yaşta Emir Şendoğan da milli takıma giren ATDSK’lı sporcular oldular. 

İLKİ YAŞATTILAR  

Bir yılda 5 sporcunun birden milli takıma girmesi kulüp bünyesinde sporcular, aileleri ve üyeler arasında büyük coşkuyla karşılandı. ATDSK tarihinde bir ilki yaşatan sporcuları, ailelerini ve antrenörlerini kutlayan Kulüp Başkanı Ali Refah Keskin, “4 yıl önce başkanlığına geldiğim kulübümüzün fiziki imkanlarını artırdık, performans ve senyör sporcularımız için yatırımlar yaptık, yeni kortlar kazandırdık. Bununla da kalmadık, Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini kurarak, Türk Tenisi’ne hizmet vermeyi sürdürdük. Kulübümüzün başarısı, bu yıl 5 performans sporcumuzun birden milli takıma girmesiyle taçlanmıştır. Her gün her yeni başarıyla gururlanıyoruz. ATDSK’yı Türkiye’nin 1 numaralı kulübü yaptık, yüzümüzü Avrupa’ya çevirdik, Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini kulübümüzde kurduk. Bununla da yetinmeyeceğiz. Şimdi hedefimiz Avrupa’nın 1 numaralı kulübü olmak. Yeni dönemde ATDSK’yı Avrupa’nın en büyük kulübü yapmak için hazırladığımız projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi Tenis Kaptanı Özkan Çetin de, elde edilen başarının büyük mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, “Bu yıl 6-9 yaş arasında 93 çocuğumuz tenise başladı. Bu çocuklarımız Adana’daki uluslararası akademimizde İtalya, Almanya, İspanya, Fransa’da eğitim gören çocuklarla aynı programda, aynı disiplinde, aynı hedeflerle tenis eğitimlerine başladılar. Dolayısıyla bizim hedefimiz bundan sonra milli takım da değil, Avrupa’dır. Bu akademi önümüzdeki yıl milli takım belirleme turnuvalarında 8 sporcu ile gidecektir” diye konuştu. 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.