Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Yerel Medya Çağrısı

Nasıl hesap verilecek?

Nasıl hesap verilecek?
Kenan Kutay
Kenan Kutay( kenan@sporturkadana.com )
168 views
05 Aralık 2019 - 5:44

TFF 1.Ligi’nde 13 haftalık maç serisi geride kaldı. Adana temsilcileri Demirspor 13’üncü, Adanaspor ise küme düşme hattı olarak görülen 17’inci sırada. 18 kulübün çekiştiği, 3 ekibin bir üst lige, tabana adres veren son 3 ünitenin alt kümeye düşeceği tüzük hükmünde var.

ÜÇ puanlı sistemde 13 müsabakanın karşılığı 39 puan. Demirspor bu sayı çetelesinde 15 puan elde edebildi. Kaybı ise 26 puan. Adanaspor etüt edildiğinde, topladığı puan 9. Kayıp hanesi 30 puan. Bu matematiksel karşılaştırmaya göre her iki Adana kulübünün yeterli sayı elde edemediği kimlik görülür.

SEZON başında özellikle taraftarın “Bu sene o sene” diyerek, başlanan ligde “mavi lacivert” renklere gönül verenler bugün için hüsran olduğu gerçeğinden kaçırılmaz. Aynı ifadeler “Turuncu Beyazlı” gönüllüler “küme düşme” bölgesinde yer alacakları, akıllarından geçmeyendi. 

BİR yaşanmış hikâyeye göre:

ZENGİNİN biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. “Öldüğümde geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum” diye vasiyet etmiş… Öldüğünde “Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?!…” diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış, Nihayet bir hamal;

 

  • Benim sadece bir ipim var. Kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha kadar durursam zengin olurum” diye, düşünerek kabul etmiş…

 

VEFAT eden zengin ile birlikte defnetmişler. Sorgu sual melekleri gelmiş, Bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. “Nasıl olsa bu ölü elimizde… Biz şu canlı olandan başlayalım” demişler. Hamalı sorgulamaya başlamışlar.

  • O ip kimin?.. Nereden aldın?.. Nasıl aldın?.. Nerelerde kullandın?… Sabaha kadar sorgu sual devam etmiş. Adamın hesabı bitmemiş. Sabahleyin kabirden çıkmış!..
  • Tamam. Servetin yarısı senin, demişler.
  • Aman, demiş hamal. İstemem, kalsın. Ben sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. O kadar servetin hesabını nasıl veririm?!..

ÖYKÜDEN çıkarılması gereken ders.  Demirspor çeyrek asrı geçen “Süper Lig” hasretliği, bu sezon sonunda tamamlanacak gibi değil. Kaybı, kazandığından fazla. Keçiören, Menemen, Karagümrük, Eskişehir, Giresun maçlarındaki puan ikramları, ilk 6 arasında olma konumundan uzak tuttu. Adanaspor; işin ciddiyetini bir türlü kavrayamadı. “Küme düşen” kulüp olduğu takdir de, toparlanması çok güç. Bir ipin hesabı veremeyen hamalın yaşamına  göre Adanaspor ve Demirspor Kulüpleri’nin yönetim ve teknik adamları ligin sonunda verecekleri hesap çok önemli…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.