Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

Adana Barosu Koşusu’nu The Matched kazandı

Adana Barosu Koşusu’nu The Matched kazandı
84 views
23 Kasım 2019 - 18:11

1923 yılındaki kuruluşundan bu yana Adana’nın gelişimiyle paralel olarak büyüyen ve bünyesinde 2000’e yakın avukat bulunan Adana Barosu adına düzenlenen koşu 23 Kasım Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleşti.

Programın 3. koşusu olarak düzenlenen 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus (KV-8/S) mücadeleye 13 safkan katıldı. Fuat Başaran’a ait THE MATCHED (Hakeem – Zalasultan / Mountain Cat) jokeyi Müslüm Çelik idaresinde sahadan galip olarak ayrıldı. Halil Kabukcı  antrenesindeki doru erkek tay böylece üst üste dördüncü galibiyetini elde etmiş oldu.

Birincilik ikramiyesinin 80.000 TL olarak belirlendiği yarış 1400 metre kum pistte koşuldu. Kazanan tayın ardında VANTABLACK (Dr Fong – Kaviyolu / Marlin) ikincilikte yer alırken, SUN OF DAY (Cardinal Pioneer – Abbeville / Highest Honor) üçüncü, HAWKING (Lion Heart – Regina / Bin Ajwaad) dördüncü, PASTORAL SENFONİ (Torok – Emma / Shining Steel) de beşinci oldu. THE MATCHED için koşudaki bitiriş derecesi 1.26.56 olarak kayıtlara geçti ve farklar 1,5 Boy – 1 Boy – Boyun – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı. Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan tayın sahibine vekaleten antrenörü Halil Kabukcı’ya kupasını Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük verdi. Takdim sonrası Anadolu kültüründe at yarışlarının önemini vurguladığı bir konuşma yapan Av. Veli Küçük Türkiye Jokey Kulübüne teşekkürlerini, safkanın ilgililerine de tebriklerini iletti.

Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan da kazanan safkanın jokeyi Müslüm Çelik’e bir buket çiçek verdi. Adana Barosu Genel Sekreteri Semih Gökayaz ise Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk’e çiçek takdim etti.

Kupa törenine Tjk Asli Üyesi Turgut Alakuş, Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp ve davetliler de katıldı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.