Yerel Medya Çağrısı
Yerel Medya Çağrısı

Sportürk Adana

Reklam

KIZILER İNŞAAT’TAN SORUMLULUK PROJESİNE KATKI

KIZILER İNŞAAT’TAN SORUMLULUK PROJESİNE KATKI
01 Kasım 2019 - 15:34

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Adana Kamu Müteahhitleri Derneğinin (AKAMDER) “Artık Mesleğim Elimde” sloganıyla düzenlediği “İş Makinesi Operatörlüğü” kursunu başarıyla tamamlayan denetimli serbestlik yükümlüleri, sertifikalarını alarak meslek sahibi oldular. 

Yurtiçi ve yurtdışında imza attığı dev eserler ile Adana’nın gururu olan Kızıler İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, inşaat sektöründe iş makinesi operatörü sıkıntısı yaşandığının altını çizerek, bu tür organizasyonların sürekli olmasını temenni ettiğini vurguladı.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, projeye katkılarından dolayı Mustafa Uğur Kızıl’a plaket verdi.

 “PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUM”

 Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve kentin güçlü sivil toplum kuruluşlarından Adana Kamu Müteahhitleri Derneği iş birliği ile hayata geçirilen projeyi de çok önemsediğini vurgulayan Yurdagül, “Ülkemizin en önemli sorunlarından biri işsizlik. Bir yanda ‘ne iş olsa yaparım( diyen, başka bir deyimle aslında hiçbir alanda uzmanlaşmamış çok sayıda üniversite mezunu işsiz varken, öte yanda da üretim ve diğer faaliyetlerinde nitelikli ara insan gücü ihtiyacı olan sanayicilerimiz ve işadamlarımız bulunmaktadır. Bugünkü proje, bir yandan projeye dahil olan denetimli serbestlik yükümlülerinin asgari ücretin oldukça üzerinde gelir elde edebilecekleri bir mesleğe sahip olmalarını sağladığı gibi, öte yandan sanayici ve işadamlarımızın nitelikli insan gücü ihtiyacına da bir nebze olsun katkı sunmaktadır. Zaten eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinde temel amaç da faaliyetin sonunda bu tip yararlı sonuçlar elde etmek olmalıdır” ifadelerini kullandı.

BAŞSAVCIDAN KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR

Sertifika alan denetimli serbestlik yükümlülerini başarılarından dolayı kutladığını kaydeden Başsavcı Yurdagül, “Projeye desteklerinden dolayı başta AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Kızıler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Kızıl’a, proje için eğitim alanını ve iş makinelerini seferber eden Can Yıkımcılık sahibi Seyfettin Can’a, Erkan Eğitim Kurumları’na, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcımız Necati Kazak’a ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ OPERATÖR OLDU

Daha sonra, kursu başarıyla tamamlayan 11 denetimli serbestlik yükümlüsüne, Başsavcı Yurdagül, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türkiye Kızılay Derneği Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, ASKON Şube Başkanı Recep Çalışkan, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak ve Hürriyet Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz tarafından sertifikaları verildi. Tören sonunda bir yükümlü, iş makinesi ile davetlilere kısa bir gösteri sundu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sportürk Adana Gazetesine aittir, haberleri kopyalamayınız.